i-q
27 اسفند 1401 - 12:34

اختصاص ۱۰ هزار میلیارد برای طرح‌های عمرانی استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در سفر دوم رئیس جمهور جمع کل اعتبارات اجرای طرح‌های عمرانی به ۱۰ هزار میلیارد تومان و میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها به ۷۶۰ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد محمدی‌زاده صبح امروز در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان بوشهر نقش ایثارگران 8 سال دفاع مقدس را در عرصه‌های مختلف مهم دانست و اظهار داشت: نقش سپاه پاسداران در عبور انقلاب اسلامی از بحران‌ها و اغتشاشات و دفاع از ارزش‌ها مهم و کلیدی است.

وی با تأکید بر تقویت اتحاد و همدلی در خنثی شدن اهداف و ترفندهای دشمنان گفت: عزت و اقتدار ایران در جهان روز به روز افزایش می‌یابد و توافق عربستان با ایران نشان از جایگاه مهم جمهوری اسلامی در منطقه و غرب آسیا است.

استاندار بوشهر به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: پیشرفت مطلوب مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور و هیئت دولت سبب شد دور دوم سفرها زودتر از موعد مقرر محقق شود.

محمدی‌زاده عملکرد استان بوشهر در عرصه عمرانی و سرمایه‌گذاری را موفق دانست و بیان کرد: در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان در مجموع 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی استان مصوب شد که زمینه تکمیل و اجرای طرح‌های گوناگون جدید عمرانی را فراهم کرده است.

وی از اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان به جاده ساحلی بوشهر - دیر، 800 میلیارد تومان به باند دوم جاده ساحلی بوشهر به گناوه، یک‌هزار میلیارد تومان به خروجی دوم بوشهر خبر داد.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان خاطر نشان کرد: از سال 1390 تاکنون به ظرفیت 105 هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر اجرایی شد و از سال گذشته تاکنون به حجم 128 هزار مترمکعب به طرح‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر افزوده شده است.

محمدی‌زاده جذب سرمایه‌گذاران برای مشارکت در طرح‌های اقتصادی و تولیدی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر تفاهم‌نامه‌های مختلفی با بخش خصوصی به ارزش 760 هزار میلیارد تومان منعقد شد که تحقق این طرح‌ها تحول شگرف و قابل توجهی در استان بوشهر در حوزه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.

در این نشست از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت استان بوشهر تجلیل شد.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098852